O nas


 W dniu 28.12.1979 r. na I Zebraniu Założycielskim powołana została do życia II w Koninie Spółdzielnia Mieszkaniowa, która przyjęła nazwę : Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa im. 35-lecia PRL”. 28 czerwca 1983 r. Zebranie Przedstawicieli Członków Spółdzielni podjęło uchwałę o zmianie dotychczasowej nazwy Spółdzielni. Po tej dacie nosi ona nazwę : Spółdzielnia Mieszkaniowa „ZATORZE” w Koninie.


      Spółdzielnia jest jednoosiedlowym kompleksem budynków wielorodzinnych wykonanych w systemie OWT i WK-70. W swoich zasobach posiada 55 własnych budynków mieszkalnych, w tym 17 budynków średniowysokich, 6 budynków usługowych oraz 85 garaży. Zarządza również 16 budynkami Wspólnot Mieszkaniowych. Zdecydowaną większość stanowią mieszkania własnościowe i mieszkania posiadające odrębną własność.


11000

Mieszkańców

216,777

m2 powierzchni

55

Własnych budynków

23,0

ha terenów zielonych


Położenie


      Osiedle jest oddzielone od centrum miasta magistralą kolejową Warszawa-Poznań z dworcem PKP i Autobusowym Terminalem Międzynarodowym. Ma połączenie z ważnymi drogami krajowymi: Warszawa-Poznań z dojazdem do autostrady A-2, a w kierunku północ-południe: z Bydgoszczą, Toruniem, Częstochową i Katowicami. Na północ w odległości kilku kilometrów można spotkać wiele jezior i ośrodków wypoczynkowych zachęcających do wędkowania i uprawiania sportów wodnych.

Członkowie


     Spółdzielnia zrzesza ok. 3.500 członków. Osiedle zamieszkuje ok. 11.000 osób. Łączna powierzchnia użytkowa zasobów spółdzielczych wynosi 216.777,63 m2, z czego 8.700 m2 zajmują lokale użytkowe, ok. 41,5 tys. wspólnoty mieszkaniowe. Na osiedlu znajduje się ok. 23,0 ha terenów zielonych z nasadzeniami różnych drzew i krzewów, licznymi trawnikami i skwerami.

Atrakcje


         Atrakcją osiedla jest malowniczo położone jeziorko po jego stronie północnej. Jeziorko znajduje się w wyrobisku po byłej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.
Bogata zieleń, ścieżki spacerowe przy jeziorku, kompleks boisk sportowych na zagospodarowanych terenach pokopalnianych sprzyja długim spacerom, rekreacji i odpoczynkowi.

Centrum Kulturalno-Oświatowe


         Centrum Kulturalno-Oświatowe Osiedla „ZATORZE” stanowi Osiedlowy Dom Kultury, który skupia dzieci , młodzież szkolną, seniorów w licznych sekcjach i grupach zainteresowań (modelarstwo, plastyka, kolekcjonerstwo, taniec, sport), umożliwiając mieszkańcom aktywne spędzanie wolnego czasu.